top of page

גראונדינג ( קרקוע ) - GROUNDING


אז המאמר הזה כבר יושב לי על קצה הלשון תקופה די ארוכה, והגיע הזמן להוציא אותו לאור, כי אני באמת רוצה לשתף אתכם בידע המופלא הזה ובתרופת הפלא שנמצאת לכולנו ממש מתחת לאף, ושאין מספיק מודעות לגביה.

ולתרופת הפלא הזו קוראים 'גראונדינג' או באנגלית Grounding, ויש שקוראים לזה גם Earthing.

אז אני אקדים ואספר שלפני כמה חודשים התחילה לי דלקת ברגל לאורך כל הצד האחורי של רגל ימין. ואני, שכבר די מתורגלת בהקשבה לגוף ובריפוי ע"י אנרגיה, תזונה, דיקור, עיסוי ועוד דברים שהגוף שלי הזמין אותי לחוות, לא ממש הבנתי מאיפה ולמה הגיעה הדלקת הזו באותו הזמן.

נכנסתי לתהליך של הקשבה עמוקה לגוף כדי להבין למה הוא זקוק ולהבין לאיזה שיעור הופיעה לי כרגע הדלקת הזו, וקיבלתי תשובה אחת וברורה, והיא GROUNDING.


וזה משהו שבזמנו שמעתי עליו קצת, אבל לא באמת חקרתי אותו לעומק, ומעבר לזה שידעתי שזה אומר לעמוד יחפים על האדמה לא ידעתי עליו יותר מידי. אז הפעם אחרי המסר הברור הזה שקיבלתי מהגוף שלי החלטתי לצלול לעומק העניין. והעיקרון הוא באמת נורא פשוט – פעם ביום ומומלץ לכמה שיותר זמן פשוט לעשות חיבור לאדמה שזו בעצם הארקה – זה אומר להיות ברגליים יחפות על אדמה, חול, או כל מקום שהוא חשוף על כדור הארץ. והתחלתי לעשות את זה באדיקות ממש כל יום (חייבת לציין שבשילוב עם עוד קצת טיפולים והקשבות לגוף), וכעבור כמה שבועות הדלקת פשוט נעלמה כלא היתה. ואני, כמו בכל דבר בחיים אוהבת לחקור לעומק ולהבין איך ולמה הדברים עובדים. למרות שחייבת לציין שיש דברים שפשוט עובדים, וזה קסם בעיני, ואני מאוד אוהבת ומאמינה גם בקסמים ✨

אבל במקרה הזה יש לעניין ממש הסברים מדעיים, וממש חוקרים את זה בכל העולם ויש המון מידע וסרטונים ומחקרים שעשו על זה, וזה פשוט מדהים בעיני שרוב האנשים לא מודעים לתרופת הפלא הזו בכלל.

אז מעבר לעדות הריפוי האישי שלי, ומעבר ללימוד העיקרון שזה פשוט להיות יחפים על האדמה, אני רוצה גם לחלוק איתכם את מה שגיליתי על למה בעצם זה עובד כל כך טוב, מה שנקרא - ההסבר המדעי. אז מה שקורה בעצם זה שכשנמצאים יחפים על האדמה אז באדמה יש אלקטרונים חופשיים שמועברים אלינו לגוף, ועוזרים במניעה ובריפוי של תהליכים דלקתיים. מסתבר שכשיש דלקת בגוף אז יש עודף של יונים חיוביים שנאגרים בגוף, ובאמצעות החיבור לאדמה יש מעבר של העודף החיובי לאדמה ומעבר של יונים שליליים לגוף ובכך מתקבל בעצם הריפוי. ומכיוון שהרבה מחלות של הגוף הפיזי הם בעצם סוג של דלקת, או שנוצרו מעודף של יונים חיוביים, אז זה יכול לעזור ולרפא כל כך הרבה דברים. בדיוק כמו בהארקה חשמלית (הגוף שלנו הרי הוא מוליך חשמל), זה עוזר לגוף לפרוק את עודפי המטענים שלו (שגורמים למחלות ולחוסר איזון) אל תוך האדמה. וזה תורם גם להורדה של רמות של סטרס, מרפא דלקות וכאבים ומטעין בהמון אנרגיות.


אז למי ולמה זה יכול לעזור? ממש לכל אחד ואחת! במיוחד לאנשים שסובלים ממקרים של דלקות בגוף וכאבים שונים בגוף זה עוזר ומומלץ במיוחד. אבל זה גם עוזר בהפגת מתחים ולחצים, השקטת המיינד ונותן עוד המון מתנות ודברים טובים. ובשורה תחתונה, תנסו, זה עובד :)

אפילו כמה דקות בודדות ביום של חיבור ישיר בין הגוף לאדמה יכולות לחולל פלאים.

תיהנו <3 מוזמנים לצפות גם בסרטון שהכנתי בנושא:


תוכלו גם לקרוא כאן כתבה של מגזין "חיים אחרים" על שיטת הגראונדינג כאמצעי ריפוי שרואיינתי אליה: https://www.facebook.com/harmonybydikla/posts/2113554845394308


וגם אספתי כאן עוד קצת מידע למי שרוצה ללמוד על זה עוד:

סרטון של ד"ר לורה קאניבר, רופאה מארה"ב, עם הסברים רפואיים על הגראונדינג (Erthing): https://www.youtube.com/watch?v=xZs0mnfTlZw

סרטון מעולה של טיל סוואן (Teal Swan) שמסבירה עוד על הגראונדינג: https://www.youtube.com/watch?v=glHYP8j3fiY

סרט תיעודי שצילמו באלסקה על השפעות הגראונדינג על אנשים שונים במשך תקופה של שנה: https://www.youtube.com/watch?v=cRW0XO2xWn4&feature=youtu.be

סרטון מעולה (!) עם הסברים מדעיים של מומחים שנותנים את כל המידע על איך ולמה זה עובד:


bottom of page